newsletter
Pl
De 
Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von Moltke
There are no translations available.
Szanowni Państwo,
Oddajemy w Państwa ręce tekę edukacyjną dotyczącą problematyki uniwersalnej, a mianowicie postawy obywatelskiej odpowiedzialności oraz odwagi w obliczu zła. Przykład, w oparciu o który kwestia ta jest podejmowana, należy natomiast do dość nietypowych w realiach polskiego systemu edukacji. Jest nim bowiem osobista historia małżeństwa Freyi i Helmutha Jamesa von Moltke, członków niemieckiej organizacji antynazistowskiej, tzw. Kręgu z Krzyżowej.
Read more...

news

Polsko-niemiecka wymiana szkolna Głogów-Bad Münder, Krzyżowa 19.-24.2.2018
There are no translations available.

W dniach 19 do 24 lutego odbywa się w Krzyżowej spotkanie młodzieży z Głogowa i Bad Münder. Projekt odbędzie się pod hasłem "Poznajmy się". Wiele możliwości do wzajemnego zapoznania się stwarzać będą warsztaty z animacji językowej, kreatywne oraz poświęcone nauczaniu międzykulturowemu. Poza tym młodzież zapoznaje się z historią Krzyżowej i zastanawia się wspólnie nad znaczeniem wydarzeń historycznych na ich życie. Zaplanowana jest również wycieczka do Wrocławia, podczas której uczestnicy z Polskipokażą młodzieży niemieckiej wybrane przez nich miejsca tego miasta.

Read more...
 
||MEDIA|| Polecamy wywiad z dr. Robertem Żurkiem w Echo24 - 18.02.2018
There are no translations available.

W niedzielę, 18 lutego, gościem programu "Punkt widzenia Dolnego Śląska" w Echo24 był dr Robert Żurek, członek Zarządu Fundacji "Krzyżowa".

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z redaktorem Łukaszem Kocurem, której tematem były m.in. materiały edukacyjne "Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von Moltke", przygotowane przez Fundację "Krzyżowa".

Read more...
 
Historia z ludzką twarzą – drugie spotkanie – Krzyżowa, 17-24 lutego 2018
There are no translations available.

W dniach 17-24 lutego 2018 w Krzyżowej odbywają się po raz drugi warsztaty w ramach projektu "Polskie rodziny w wirze historii". W spotkaniu tym razem bierze udział młodzież polonijna z Żytomierza (Ukraina) oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (dolnośląskie).

Read more...

gallery